Wyłączenie extranetu

W uzgodnieniu z Prorektorem ds. Dydaktyki – prof. A. Edigarianem oraz Pełnomocnikiem Rektora ds. Informatyzacji – prof. P. Tworzewskim, uprzejmie informujemy, że od dnia 21 kwietnia 2017 roku dostęp za pośrednictwem extranetu do systemów uniwersyteckich, w tym do systemów SAP i USOS, z komputerów wykorzystujących MS Windows Vista nie będzie możliwy.

Powyższa zmiana jest podyktowana zakończeniem wsparcia technicznego udzielanego przez firmę Microsoft  dla ww. systemu operacyjnego oraz względami bezpieczeństwa.

Jednostki organizacyjne UJ wykorzystujące dotychczas MS Windows Vista  do łączenia się z uniwersyteckim extranetem winny  zaktualizować posiadane systemy operacyjne do poziomu MS Windows 7 lub wyższych wersji.

Dział Infrastruktury Sieciowej

Uniwersytetu Jagiellońskiego