Komunikat serwera poczty: Twoja skrzynka pocztowa jest prawie pełna.

Szanowni Państwo.

Osoby korzystające z nowej poczty pracowniczej otrzymują czasami wiadomości e-mail informujące o przepełnieniu skrzynki pocztowej. W wiadomości takiej znajduje się link do strony internetowej, na kórej należy podać login i hasło aby zosało powiększone konto pocztowe. Pod żadnym pozorem nie wolno tego robić! Takie działanie spowoduje przejęcie konta pocztowego użytkownika przez hakerów.

Nasz system pocztowy informuje użytkownika o przepełnieniu skrzynki poprzez:

1. komunikaty podczas przeglądania poczty na stronie owa.uj.edu.pl,
  2. komunikaty w programie MS Outlook skonfigurowanym na połączenie z serwerem Exchange,
  3. automatyczną wiadomość e-mail.

Jak można odróżnić wiadomość prawdziwą od fałszywej?

1. Prawdziwa wiadomość nie zawiera odnośników do innych stron.
  2. Pasek zajętości skrzynki pocztowej informuje o liczbie zajętych MB z dostępnych MB.
  3. Na końcu wiadomości znajduje się informacja co można zrobić aby zwiększyć ilość wolnego miejsca.

W uzasadnionych przypadkach możliwe jest zwiększenie standardowego rozmiaru konta pocztowego. Opis tej procedury znajdą Państwo na stronie www.pomocIT.uj.edu.pl

Przykład prawidłowego komunikatu serwera Centralnej Poczty Uniwersyteckiej:

Od:<MicrosoftExchange329e71ec88ae4615bbc36ab6ce41109e@uj.edu.pl>
Data: 1 marca 2017 00:00:00 CET
Do: <...@uj.edu.pl>
Temat: Twoja skrzynka pocztowa jest prawie pełna.

Twoja skrzynka pocztowa jest prawie pełna.

1886 MB

1953 MB

Obecny rozmiar

Maksymalny rozmiar

Zmniejsz rozmiar używanej skrzynki pocztowej. Usuń z niej niepotrzebne elementy i opróżnij folder Elementy usunięte.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z zespołem obsługi użytkowników – Pomoc informatyczna UJ w ramach Działu Usług Informatycznych:

• poprzez stronę pomocit.uj.edu.pl
  • telefonicznie: 12 663 1010, 12 663 1011, 12 663 1012